З російським літаком «все неоднозначно»

Ситуація з падінням російського літака ІЛ-76 у бєлгородській області рф виявилася набагато більш складною, ніж здавалося напочатку. Наразі достеменно невідомо, чи він насправді був збитий і якщо так, то ким саме? Кого або що перевозив цей літак? Але вже зрозуміло, що росія квапиться витягти з цієї ситуації якомога більше користі для себе.

Про це Харків Times дізнався з повідомлень ЗМІ та соцмереж.

Як повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна, «інформоване джерело, близьке до Міноборони України» повідомило агентству, що «російський літак ІЛ-76 був збитий на зльоті». Раніше джерела в Міноборони повідомляли, що «літак перевозив ракети до комплексів С-300».

Між тим видання «Українська правда» відредагувало новину про збиття цього літака: з тексту прибрали згадки про збиття літака українськими військовими, залишивши лише інформацію про падіння та перевезення ракет С-300.

Видання «Дзеркало тижня» звернуло увагу на те, що один Іл-76МД-90А на сьогодні коштує близько 5 мільярдів рублів.

«Втрата цих літаків є дуже чутливою для росіян, оскільки з виробництвом нових бортів є серйозні проблеми. Таким чином, виведення з ладу навіть кількох Іл-76 може паралізувати можливості росіян щодо перекидання техніки на лінію фронту або перевезення матеріалів для російського ОПК», – зазначило видання.

Міноборони України наразі ще не спроміглося ані підтвердити, ані заперечити збиття російського літака.

Ну, а в росії з падіння ІЛ-76 вже створили й розвивають антиукраїнське шоу з жахливою історією про збиття «літака з українськими полоненими, призначеними на обмін». Щодо цього, як повідомив Інтерфакс-Україна, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець саме зараз з’ясовує всі деталі щодо падіння російського літака Іл-76 та обіцяє надати інформацію пізніше.

«Нещодавно з’явилася інформація про падіння російського військово-транспортного літака Іл-76, як зазначають на ворожих ресурсах, на борту якого нібито перебували українські військовополонені. Наразі я, як уповноважений ВРУ з прав людини, з’ясовую всі деталі події та аналізую отриману інформацію», – зазначив Лубінець у своєму телеграм-каналі.

Він закликав представників ЗМІ та українців не поширювати недостовірну інформацію і довіряти тільки офіційним джерелам.

«Ворог підступний. І всі ми знаємо, які жахливі методи рф може використовувати, аби дестабілізувати українське суспільство. Не ведіться на провокації. Детальніша інформація буде надана згодом», – наголосив омбудсмен.

Так само й у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими заявили, що наразі збирають та аналізують інформацію й закликали дочекатися офіційних заяв.

Російська сторона ротом одіозного депутата їхньої госдуми картаполова вже заявила, що обміни полоненими тепер вочевидь «будуть поставлені на паузу». Й, на жаль, зрозуміло, що ніщо у світі не завадить росії оголосити вбитих та закатованих росіянами наших полонених «загиблими у літаку». Тим більше, що жодну незалежну чи то міжнародну комісію росія до себе просто не допустить.

Тож чекаємо на офіційну інформацію від українських джерел і не розганяємо російське ІПСО.

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 24 січня, у корочанському районі бєлгородської області росії впав літак ІЛ-76. Деякі українські ЗМІ із посиланням на джерела в ЗСУ заявили, що літак перевозив ракети С-300 й був збитий українськими військовими. Росіяни у свою чергу заявляють, що на борту були 60 українських полонених, призначених для обміну.